СБУ викрила багатомільйонні розкрадання коштів під час закупівлі запасних частин підрозділами Укрзалізниці

Співробітники СБУ у ході реалізації комплексу заходів із захисту критичної інфраструктури залізничної галузі держави викрили корупційний механізм привласнення державних коштів посадовцями низки комерційних структур та структурних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця», що створювало загрозу стабільній та безпечній діяльності залізниці.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Правоохоронці виявили багатомільйонні зловживання службових осіб під час закупівлі запасних частин до вантажних вагонів на загальну суму майже 400 мільйонів гривень.

Оперативники спецслужби задокументували, що закуплена структурними підрозділами Укрзалізниці продукція не відповідала встановленим вимогам якості та мала невідоме походження. Частина деталей, зокрема, була реставрована із запчастин, що були у користуванні, але у документах відображалася як нова продукція. За місцем реєстрації комерційних структур реальна господарська діяльність не здійснювалася, офісні, виробничі та складські приміщення були відсутні.

За висновками профільних експертів, використання запчастин неналежної якості на вантажних вагонах ПАТ «Укрзалізниця», 84% із яких експлуатуються з понад нормативним терміном служби, може призвести до дестабілізації роботи залізниці та виникнення надзвичайних подій на об’єктах критичної інфраструктури залізничної галузі. Зокрема, аварійних ситуацій із вантажним рухомим складом, тимчасовим або повним зупинення окремих напрямів залізничного сполучення.

Наразі спільно з Генеральною прокуратурою та Національною поліцією України у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст.191 та ч. 1 ст. 366 КК України, відбуваються слідчі дії у підрозділах та філіях Укрзалізниці в Києві, Дніпропетровській, Харківській та Львівській областях, за результатами яких буде оголошено про підозри особам, що причетні до протиправної діяльності.

Нагадаємо, що протягом останнього року ZБК неодноразово повідомляло про корупційні схеми в закупівлях вагонних запчастин. Зокрема фігурантами журналістських розслідувань є ТОВ “Українська машинобудівельна техніка”, ТОВ “Українська великовантажна техніка” та ТОВ “Технорейлгруп”, які  виграли понад 400 мільйонів гривень на постачання вагонних запчастин. Впродовж останніх 1,5 роки ці підприємства не маючи реального виробництва були головними постачальниками автогальмівного обладнання та елементів автозчепних пристроїв для вантажних вагонів.

Детально читайте: “Бермудський трикутник: фірма, яка отримала від УЗ 300 мільйонів виявилася фіктивною”

сбу

n_4400_87958791

n_4400_39604893

ФОТО СБУ

zbk.org.ua

Дякуємо: korupcioner.in.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*